
Etarsko ulje cimeta
Novo
VEĆA KOLIČINA - DRUGAČIJI IZGLED ILI SASTAV
OBRATITE NAM SE NA office@alekpharm.co.rs


Etarsko ulje cimeta dobija se destilacijom listova biljke cimeta, čije je stablo izvor začina cimeta koji je uveliko poznato i korišćeno širom sveta. Potiče iz porodice Cinnamomum. Čest je sastojak u kalačima i slatkišima, kao i u parfimerijama. Njegova boja je tamno braon, a miris je najsličniji dobro poznatom mirisu začina cimeta.
342,00 rsd sa PDV20%
360,00 rsd sa PDV20%
-5%
Čuvati na suvom, tamnom i hladnom mestu • Namena: sirovina i ambalaža za izradu kozmetičkih proizvoda • Samo za spoljašnju upotrebu
Specifikacije/Dokumentacija
ETARSKO ULJE CIMETA
(Cinnamon essential oil)
Etarska ulja su najkoncentrovaniji oblik, lekovitih sastojaka jedne biljke. Uglavnom se dobijaju destilacijom ili presovanjem biljke ili nekih njenih delova. To su lako isparljive, nemasne supstance, intenzivnog mirisa. Delovanje jednog etarskog ulja zavisi od kombinacije i koncentracije raznih hemijskih supstanci koje se nalaze u njegovom sastavu. Na sastav i kvalitet etarskih ulja utiču karakeristike zemljišta, nadmorska visina, klima, način berbe i tehnika proizvodnje.
Etarska ulja se mogu koristiti na razne načine: za inhalacije, za kupke i saune, za masažu ili lokalno, utrljavanjem na određena mesta na telu. Koriste se i u izradi raznih kozmetičkih preparata i parfema. Odlična su i za korišćenje u aroma lampama. Za upotrebu etarskih ulja, potrebno je poznavanje delovanja i toksičnosti pojedinih ulja.
Eterska ulja nikada ne treba nanositi nerazređena na kožu jer mogu da izazovu iritaciju i alergijske reakcije. Najbolje je mešati ih sa baznim uljima ( bademovo, kokosovo, maslinovo, ricinusovo, jojoba ulje, avokado...) koja u mnogome pojačavaju njihovo dejstvo. Izuzetak je etersko ulje lavande koje se može naneti direktno na malu površinu kože.
KARAKTERISTIKE:
- Biljka: Cinnamomum verum J.Presi
- Miris: slatkast, začinski
- Način dobijanja ulja: destilacija
- Deo biljke iz koje se dobija ulje: kora
- Glavni sastojci: cimet-aldehid, eugenol, linalol, linalool, eugenol, kumarin
DEJSTVO:
Etarsko ulje cimeta pomaže kod bezvoljnosti i psihičkog umora. Takođe, pojačava aktivnost mozga i koncentraciju. Ovo etarsko ulje jedno je od najjačih poznatih prirodnih antibakterijskih proizvoda, a ima i antifungicidno svojstvo. Stimuliše cirkulaciju i deluje protivupalno. Preventivno deluje na razvoj karijesa i bolesti desni. Regulišeotvaranje pora, čini kožu zategnutijom, pa se preporučujemo za normalnu i masnu kožu.
UPOTREBA:
Mirisanjem etarskog ulja cimeta pojačava se mentalna aktivnos i koncentracija pa je pogodno kod učenja i duge vožnje. Primena ovog ulja u aroma lampama i za inhalaciju, dobra je za olakšanje prehlada, upale sinusa i virusnih infekcija. Lokalnom primenom u losionima ili kremama ublažava simptome kožnih infekcija, pa se može koristiti za čišćenje kože od akni i bubuljica. Pojačava cirkulaciju pa je korisno i u borbi protiv celulita, kao i za ublažavanje tegoba reumatizma i artritisa. Ne nanosi se direktno na kožu već ga treba pomešati sa nekim biljnim uljem uljem (bademovim, kokosovim, maslinovim, ricinusovim, uljem pšenicnih klica, jojoba uljem, uljem avokada...) Zbog njegovih baktericidnih svojstava možete ga koristiti i kao prirodni konzervans. Odličan je repelent protiv komaraca jer uništava i njihove larve, a pri tome ne djeluje štetno na okolinu. Eterično ulje cimeta, dobro se meša s eteričnim uljima đumbira, karanfilčića, tamjana, mandarine i sa ostalim citrusnim uljima.
UPOZORENJE:
Eterično ulje cimeta pažljivo dozirajte jer može izazvati iritirataciju kože. Najsigurnije je koristiti ga u razređenju do 3% kada je mogućnost iritacije znatno manja. Ne nanositi direktno na kožu i sluzokožu. Nije za oralnu upotrebu. Čuvati zaštićeno od svetlosti i toplote, van domašaja dece.
Etarsko ulje cimeta dobija se destilacijom listova biljke cimeta, čije je stablo izvor začina cimeta koji je uveliko poznato i korišćeno širom sveta. Potiče iz porodice Cinnamomum. Čest je sastojak u kalačima i slatkišima, kao i u parfimerijama. Njegova boja je tamno braon, a miris je najsličniji dobro poznatom mirisu začina cimeta.
Ulje cimeta ima široko polje primene, a jedno od najpoznatijih su: upotreba u aromaterapiji, raspršivanje ulja cimeta po prostoriji, antibakterijsko dejstvo, ubrzani rast kose u slučaju primene ulja cimeta, kao i u raznim kozmetičkim preparatima (sapuni, paste za zube, vodice za ispiranje usta, toaletne vode i parfemi) itd.
1. ULJE CIMETA U AROMATERAPIJI
Iako ne postoje jasni nalazi istraživanja gde je ulje cimeta delotvorno u aromaterapiji, ljudi širom sveta dele mišljenje da je to jedno od najlepših i najviše opuštajućih mirisa koje su osetili. Baš iz tog razloga, toplo preporučujemo ulje cimeta u kućnim uslovima.
2. POMOĆ U ORALNOJ HIGIJENI
Istraživanjem je utvrđeno da ulje cimeta utiče na pojedine bakterije i mikroorganizme koji u ustima uzrokuju karijes, kao i kod bakterije uzrokovane Candidom. Koristi se na taj način što se jedna do dve kapi dodaju u pastu za zube ili vodu za ispiranje usta.
3. UBRZANI RAST I GUŠĆA KOSA
Ukoliko imate problema sa retkom i ispucalom kosom, definitivno bi trebali da napravite masku za kosu od sastojaka koje imate u svom domu. Potrebno Vam je ulje cimeta, maslinovo ulje kao i med. Nakon što ih sjedinite, spremni ste za nanošenje proizvoda. Utrljajte ga u teme jagodicama prstiju, ostavite da odstoji, a zatim isperite vodom.
4. HIDRATACIJA KOŽE
Ukoliko osećate da Vam je koža lica suva i zategnuta, možete probati da sipate ulje cimeta u svoju hidrantnu kremu koju inače koristite. Ovo ulje nahraniće Vašu kožu i dati joj potrebnu vlagu.